دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 236392
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 48
Rss
طراح قالب

Capcom در این روز ها اوقات خوبی را پشت سر میگذارند ٬ سال ۲۰۰۹ را با عرضه ی بازی عالی Street Fighter IV آغاز کرد و بعد از حدودا یک ماه دومین بازی بزرگ خود یعنی Resident Evil 5 را روانه ی بازار کرد . سومین بازی بزرگ کپکام در این سال بازی Bionic Commando میباشد که به نوعی ساخت مجدد نسخه ی کلاسیک دو بعدی این عنوان و وارد کردن آن به دنیای بازیهای ویدیویی "سه بعدی" میباشد .

 


ساخت Bionic Commando جدید را استودیوی سوئدی GRIN بر عهده دارد ٬ استودیویی که چند روز پیش بازی نسبتا نا موفق Wanted: Weapons of Fate را روانه ی بازار کرد . سازندگان بازی مکانیک چنگ زنی شخصیت بازی در نسخه ی اصلی را به مدل سه بعدی تبدیل کرده اند که به شما اجازه میدهد مانند اسپایدر من با استفاده از اشیای موجود اطراف و به لطف دست بایونیک خود به این طرف و آنطرف بپرید . البته نه به این محدودی ٬ شما علاوه بر استفاده از دست مخصوص و عجیب خود برای حرکت و پرش میتوانید از آن برای گرفتن و آسیب رساندن به دشمنان خود استفاده کنید ٬ میتوانید با دست خود اشیای بزرگ و سنگین مانند ماشین را بردارید و جابه جا کنید و ...

 


بازی در آینده ای نامشخص اتفاق می افتد ٬ جایی که دولت شروع به افزایش سربازان انسانی که به قدرت های بایونیکی ( قدرت های ماوراءالطبیعه ) مجهز شده اند ٬ میکند . نتیجه ی کار شگفت انگیز است ٬ این سربازان در پیروزی در جنگ ها به دولت کمک میکند و نبردهای انسانی را پایان میدهد . زمانی که آشوب به پایان رسید مردم به زودی بر علیه نجات دهندگان خود قیام میکنند و شما در نقش Spencer که یکی از کاماندوهای بایونیکی میباشد و مدت ۵ سال محبوس شده وارد داستان میشوید . یک حمله ی تروریستی شهر Ascension City را که محل اتفاق ماجراهای این بازیست را در بر میگیرد و دنیا بار دیگر نیازمند قهرمان بایونیکی یعنی شماست تا دنیا را نجات دهید .

 


همانطور که شاید حدس زده باشید Bionic Commando زیاد روی داستان اهمیت نداده است و داستان فقط شما را به یک محیط Open-World سوق میدهد که توسط پرتاپ موشک از جنگنده ی جت به ویرانه ای تبدیل شده است . بازیکن به دلیل قطع شدن دست Spencer ٬ مرحله ی اول را تنها با یک دست ادامه خواهد داد اما به زودی دست بایونیک و چنگگی خود را پیدا خواهد کرد .

 


از اینجا شما با قدرت های دست خود طی مراحل آموزشی آشنا خواهید شد . در ابتدا استفاده از دست Spencer برای پرش و جابجایی کمی دشوار خواهد بود زیرا باید به طور کاملا دقیق و زمان بندی شده فقط میزان نیرویی را که لازم است را با نگه داشتن کلید مربوطه وارد کنید تا کاراکترتان نقطه ی بعدی را با دست خود بگیرد . اگر شما به درستی این عملیات را انجام دهید میتوانید پرش بلند Spencer را به محل بعدی تماشا کنید ٬ ضمن اینکه کفش های آهنی کاراکتر مانع افتادن Spencer به زمین میشود و بر نیروی جاذبه غلبه میکند .

 


مکانیک پرش Bionic Commando به خوبی کار میکند در عوض عناصر رزمی در این بازی کمتر موفقیت آمیز هستند بنابراین همان پیستول استاندارد میتواند بیشتر سربازان پیاده را از پای در آورد و دیگر نیازی نیست که شما به دست خود امیدوار بمانید . البته میتوانید از چنگگ خود به عنوان اسلحه استفاده کنید ٬ برای مثال میتوانید آنها را به طرف خود بکشید و یا روی آنها پرش کرده و ضربه بزنید . اگر هم که بازیکن خوبی باشید میتوانید با ضربات مخصوص که نیازمند زدن کلیدها در زمان و طول معین میباشد٬ کمبوهایی هم خلق کنید .

 


محدودیت در محیط Open-World بازی هم کمی نا امید کننده است زیرا در بیشتر موارد در محوطه ی بسته ای از آب و رادیواکتیو ( که بر اثر فرود موشک شیوع پیدا کرده ) محبوس خواهید شد ٬ همانطور که شاید فهمیده باشید هر دوی اینها یعنی آب و رادیو اکتیو با توانایی های بایونیکی شما ضد هستند و باعث از کار افتان انها میشوند . دیوار های بزرگ آبی رنگ نشان دهنده ی محوطه های آلوده به رادیو اکتیو هستند که وارد شدن به این قسمت ها میسر نیست . آب نیز نسبت به رادیو اکتیو مرگبار تر است . با پیشرفت در بازی مناطقی که در آنها آب جمع شده باز میشوند و آب سطح برخی قسمت های شهر را در بر میگیرد و اگر در یک پرش اشتباه کنید ممکن است بمیرید .

 


یکی از سلاح های موجود در بازی rocket launcher هست که به شما اجازه میدهد روی چند هدف قفل کرده و سپس شلیک کنید که برای از بین بردن دشمنان هوایی این کار امریست ضروری چون در هوا جایی برای پناه گرفتن نیست و بازیکن نیاز دارد که در هوا به این طرف و ان طرف برود تا ضربات دشمن در امان بماند . نکته ی جالب توجه دیگر برخی اشارات به نسخه ی اصلی دو بعدی بازی است برای مثال چیزهایی که در طی مراحل میتوان انها را جمع کرد .

 


Bionic Commando پتانسیل تبدیل شدن به یک بازی خوب را دارد و اگر از این مزیت بهره ی لازم برده شود این عنوان میتواند به یک بازی خاطره انگیز تبدیل شود . این بازی در تاریخ ۲۹ می در اروپا برای پلتفرم های پی سی ٬ ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ عرضه خواهد شد .
 


چهارشنبه هجدهم 6 1388
X