دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 48
Rss
طراح قالب

 پس از گذشت حدودا ده سال از انتشار اولین عنوان Resident Evil بر روی کنسول PS ، این بازی نه تنها یکی از بهترین بازیهای این ناشر (capcom) ، بلکه یکی از بهترین سری های بازی در بین تمام بازیهای ویدئویی است. هم اکنون ناشر بازی آماده ی انتشار پنجمین نسخه از این بازی است . بازی که مدت زیادی است که منتشر آن هستیم و انتظار بسیار بالایی از آن داریم. اخیرا این فرصت را داشتیم که بازی را امتحان کنیم و نتیجه اش چیزی است که هواداران Resident Evil به عنوان یک بسته ی اکشن ، مهیج و گاهی یک ماجراجویی ترسناک آرزویش را دارند.

 


من مطمئنم که اکثر هواداران RE الان میدانند که نسخه پنجم بازی در سرزمینی افسانه ای به نام Kijuju اتفاق می افتد و در آن قهرمان این سری یعنی "کریس ردفیلد" به جستجو و کنکاش میپردازد؛ یعنی دقیقا همان کاری که "لئون اسکات کندی" در شماره چهارم بازی انجام داد. کریس در جستجویش خیلی زود با شخصی به نام Sheva Alomar مواجه میشود. همانطور که در RE4 انگل Las Plagas در منطقه ای از اسپانیا منتشر شد و لیون به مبارزه برای نابودی آن پرداخت در RE5 نیز این امر به کریس نیرو میدهد تا با قدرت آلودگان Kijuju را از منطقه دور کند.

 


کنترل بازی به تمام کسانی که RE4 را امتحان کرده اند یک حس راحتی مدهد. شما کنترل کریس را با حالت دوربین روی شانه در دست خواهید داشت . دکمه ی آماده باش را فشار دهید تا اسلحه آماده شلیک شود و دکمه ی دفاع را بگیرید تا کریس چاقویش را آماده ی ضربه زدن بکند. چیز جدیدی که در مورد رابط کاربری در این بازی وجود دارد نمایش فهرست آیتم های (inventory) آن است که به صورت همزمان با زمان (Real-Time) در صفحه ی نمایشگر نشان داده میشود بدون اینکه اجازه داشته باشید در زمان مبارزات آن را متوقف کنید ، دقیقا همانند چیزی که در بازی Dead Space به کار گرفته شده بود.


بزرگترین خاصیتی که به گیم پلیRE5 اضافه شده است المان همکاری (co-op) است. شما با همکاری با شوا به بازی راه خواهید یافت . آیتم ها و مهمات خود را با هم به اشتراک خواهید گذاشت و قادر خواهید بود تا با کمک هم به مکانهایی بروید که تنهایی هرگز قادر به رفتن به آنجا نخواهید بود. برخلاف اکثر کنترل های شراکتی در بازی های ویدئویی ، شوا زیاد جلوی دست و پا را نمیگیرد؛ او زمانی مبارزه میکند و آیتم ها را برمیدارد که به آنها نیاز داشته باشد. در زمانی که داشتم بازی را امتحان میکردم موقعیت هایی وجود داشت که کریس مجبور بود تا برای شوا که میخواست به هدفی برسد ، پشتیبانی (cover) ایجاد کند و همچنین این کار را شوا برای کریس در زمانهای متعدد انجام میداد. به علاوه شما قادر خواهید بود تا از فهرست آیتم هایتان همه چیز را با شوا به اشترک بگذارید. میتوانید به او بگویید تا آیتم جدیدی را بردارد وقتی شما به آن دسترسی ندارید و همچنین او چنین چیزی را از شما میخواهد.

 
بازی همچنین مبارزه با غول های بزرگ و متعدد را در خود دارد. اره برقی دار RE4 به این بازی هم بازگشته است و کار یک دشمن بزرگ را در بازی انجام میدهد. شما زمانی که میخواهید با یک غول بازی مبارزه کنید مجبورید که بعضی راه کارها برای شکست دادنش به کار بگیرید . غول هایی که غالبا به یک شکل عمل میکنند و دارای ضعف های عمده ای هستند.


از لحاظ گرافیکی RE5 خیلی خوب به نظر میرسد . مدل کاراکترها خارق العاده است و از انیمیشن های موثری در آنها استفاده شده است . گرافیک محیط ها عالی است و از انهدام پذیری بالایی برخوردار است. همچنین افکت های انفجار عظیم هستند و از واقع گرایی بالایی برخوردارند. صداگذاری هم خیلی خوب است و به وسیله ی موزیک اتمسفریک بازی و صداگذاری خوب مبارزات یک فضای خوب به بازی بخشیده است.


چهارشنبه هجدهم 6 1388
X