دسته
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 264098
تعداد نوشته ها : 134
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
قطبی و کفاشیان

رییس فدراسیون فوتبال گفت: برای تمدید قرارداد منتظر پاسخ افشین قطبی هستم.

علی کفاشیان در گفت‌وگویی اظهار کرد: در جلسه‌ی اخیر هیات رییسه‌ی فدراسیون فوتبال برنامه‌ی چهار ساله‌ی افشین قطبی مورد بررسی قرار گرفت. به اعتقاد من این برنامه‌، برنامه‌ای خوب و منطقی بود که محورهای اصلی در آن در نظر گرفته شده بود. پس از بررسی این برنامه شرایط‌مان را که مربوط به شرایط مالی و مدت زمان قرارداد بود را به قطبی اعلام کردیم و هم اکنون منتظر پاسخ قطبی هستیم.

وی با بیان اینکه پیشنهاد قرارداد چهار ساله است، گفت: با این حال این قرارداد سال به سال تمدید می‌شود. همچنین از قطبی خواسته‌ایم که حتی الامکان از مربیان داخلی به عنوان دستیاران خود استفاده کند. با این حال او در مسایل فنی اختیار تام دارد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود، برخی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال با تمدید قرارداد قطبی مخالفت دارند، گفت: طبیعی است که در تمامی جلسات برخی افراد مخالف و برخی دیگر موافق باشند. اما، در زمینه‌ی تمدید قرارداد قطبی هیات رییسه‌ی فدراسیون فوتبال به من اختیار تام داد و من در این باره تصمیم‌گیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود شما موافق صد درصد تمدید قرارداد قطبی هستید، گفت: من برای این حمایت دلایلی دارم. قطبی تعامل بسیار خوبی با فدراسیون فوتبال دارد. جو عمومی از عملکرد و رفتار قطبی رضایت دارد. او همچنین نسبت به فوتبال ایران و تیم‌های باشگاهی شناخت کاملی دارد و به اعتقاد من از جمیع جهات او گزینه‌ی خوبی برای تیم ملی ایران است.

کفاشیان با بیان اینکه به قطبی اعلام کردیم با تیم ملی ایران مانند تیمی که به جام جهانی رفته، برخورد کند، گفت: یکی از مباحث‌ها ما با قطبی این است که باید شرایطی را برای تیم ملی فراهم کند که برای یک تیم صعود کننده به جام جهانی در نظر گرفته می‌شود.

قطبی و کفاشیان

وی افزود: بسیاری از کشورها برای انجام بازی دوستانه به تیم ملی ایران پیشنهاد داده‌اند. تیم ما یکی از قدرت‌های برتر فوتبال آسیاست و حتی به اعتقاد ما تیم قدرتمندتری نسبت به عربستان و کره جنوبی است. به همین دلیل کشورهایی مانند آمریکا و چند تیم قدرتمند آسیایی درخواست انجام دیدار دوستانه با تیم ایران را ارایه دادند.

کفاشیان درباره‌ی بازی دوستانه ی ایران برابر آمریکا به ایسنا گفت: ما موافقت رسمی خود را با برگزاری این بازی به فدراسیون فوتبال آمریکا اعلام کرده‌ایم و تنها توافق باید در زمینه‌ی زمان دیدار دوستانه انجام بگیرد.

وی در ادامه‌ی گفت‌وگوی خود در پاسخ به این سوال که آیا محرومیت مربیان، داوران و بازیکنان که توسط سازمان لیگ اعلام شده، موضع رسمی فدراسیون فوتبال است، گفت: سازمان لیگ، سازمانی مستقل است که تصمیمات آنها برای خودشان قابل اجراست. اما، موضع رسمی فدراسیون فوتبال نیست.

 زمانی فدراسیون فوتبال درباره‌ی موضوعی تصمیم رسمی می‌گیرد که آن موضوع توسط کمیته‌ی انضباطی مورد تایید قرار گرفته باشد. سازمان لیگ هیات رییسه‌ی مستقلی دارد. آنها می‌توانند بازیکن، مربی یا داوری را از حضور در لیگ برتر محروم کنند. اما، این دلیل نمی‌شود که این افراد به طور کل از چرخه‌ی فوتبال ایران خارج شده باشند. بنابراین مربیان، داوران و بازیکنانی که از سوی سازمان لیگ محروم شده‌اند، می‌توانند در دسته‌های دیگر به کار خود ادامه دهند.

مهدوی کیا، کریمی

رییس فدراسیون فوتبال درباره‌ی خداحافظی مهدی مهدوی کیا و علی کریمی گفت: این بازیکنان جزء بازیکنان بزرگ فوتبال ایران بودند که در طول سال‌ها حضورشان در تیم ملی خدمات ارزنده‌ای را به فوتبال ایران ارایه دادند. اما، نمی‌دانم که آیا تصمیم آنها قطعی است یا خیر. شاید کادرفنی بعدی آنها را راضی کند که دوباره به تیم ملی بازگردند. این اتفاق بارها رخ داده است. دیدید که کریم باقری از تیم ملی خداحافظی کرد اما، با تصمیم کادرفنی دوباره به تیم ملی بازگشت. با این حال اگر آنها تصمیم‌شان برای خداحافظی جدی باشد، فدراسیون تمام تلاشش را برای برگزاری مراسم تجلیل و بازی خداحافظی انجام خواهد داد.

کفاشیان با رد شایعه‌ی تحت فشار قرار گرفتنش برای استعفا درباره‌ی انتقاد یکی از نمایندگان مجلس گفت: پس از صحبت‌های یحیی‌زاده با او گفت‌وگویی را انجام دادیم و قرار شد که برای صحبت‌های بیشتر در کمیسیون فرهنگی مجلس حاضر شویم تا بتوانیم از راهنمایی‌های مجلس استفاده کنیم.


دسته ها : ورزشی
پنج شنبه چهارم 4 1388
X