دسته
وبلاگم در blogfa
دوستان
دوستان استقلالی
خدمات تبیان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 195007
تعداد نوشته ها : 155
تعداد نظرات : 47
Rss
طراح قالب
فدراسیون فوتبال افشین قطبی را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب کرد.
مسئولین فدراسیون فوتبال افشین قطبی به عنوان مربی تیم ملی انتخاب کردند تا وی هدایت تیم ملی را برای بازیهای پیش رو برعهده بگیرد.
افشین قطبی عصر چهارشنبه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد تا پس از پس ‪ ۱۵۴‬روز بار دیگر به کشورمان بازگردد.
قطبی نوزدهم بهمن سال ‪ ۱۳۴۲‬در شیراز به دنیا آمد و در سن ‪ ۱۳‬سالگی همراه با پدرش به آمریکا رفت.
وی در دوران نوجوانی و جوانی خود در باشگاه‌های آلیتالیا؟ آتوباهن؟ ولی ایگلز و فلایرز آمریکا بازی کرد و در سن ‪ ۱۸‬سالگی وارد دانشگاه یو.سی.ال لس آنجلس شد تا مقدمات ورودش به دنیای مربیگری فراهم شود.
قطبی چهار سال بعد هدایت تیم زنان این دانشگاه را برعهده گرفت و سپس مدرسه فوتبالی را تاسیس کرد. وی در آن مدرسه با بورا میلوتینوویچ صربستانی آشنا شد.
او همچنین به هنگام تدریس در دانشگاه ‪ UCLA‬کالیفرنیا با استیو سمسون آشنا شد. سمسون پس از قبول هدایت تیم ملی فوتبال آمریکا در جام جهانی ‪ ۱۹۹۸‬فرانسه به قطبی پیشنهاد همکاری داد تا وی بتواند حضور در جام جهانی را تجربه کند.
کادر فنی تیم ملی آمریکا بعد از جام جهانی فرانسه تغییر کرد و قطبی بار دیگر به مدرسه فوتبالش بازگشت اما گاس هیدینگ مربی صاحب نام هلندی که سال ها قبل با افشین آشنا شده بود، پیشنهاد حضور در تیم ملی کره جنوبی را به وی داد.
وی نقش پشت پرده‌ای در تیم ملی کره جنوبی در جام جهانی ‪ ۲۰۰۲‬داشت. این مربی تمام برنامه ریزی ها، طراحی تاکتیک ها، فیلم و انیمشین بازی‌ها را برای هیدینگ آماده می‌کرد.
دیک ادووکات مربی هلندی تیم کره جنوبی نیز در سال ‪ ۲۰۰۵‬میلادی از قطبی خواست تا دوباره در این تیم حضور یافته و جام جهانی دیگری را همراه با کره جنوبی تجربه کند.
پس از روی کار آمدن حبیب کاشانی در باشگاه پرسپولیس مقدمات حضور قطبی در ایران فراهم شد .
قطبی روز ‪ ۱۸‬مردادماه سال ‪ ۱۳۸۶‬پس از ‪ ۳۰‬سال وارد تهران شد تا هدایت تیم سرخ پوش پایتخت را برعهده گیرد.
پرسپولیس در آغاز هفتمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران با قدرت ظاهر شد.
این تیم با ‪ ۱۸‬بازی بدون شکست در صدر این رقابت‌ها قرار گرفت و در بازی خاطره انگیز با پیروزی بر سپاهان به مقام قهرمانی ایران دست یافت.
وی پس از قهرمانی پرسپولیس ایران را ترک کرد اما با شرایط بهتری به تهران بازگشت تا کار خود را در این تیم دنبال کند اما برخی مشکلات باعث شد تا قطبی روز ‪ ۲۹‬آبان ماه از سمت سرمربیگری پرسپولیس کناره‌گیری کند.
این مربی عصر امروز به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد تا این تیم را در دو دیدار حساس برابر تیم‌های ملی کره شمالی و جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬آفریقای جنوبی همراهی کند.
بدون شک تجربه و آشنایی کامل قطبی از فوتبال ایران و تیم ملی کره جنوبی و محبوبیت این مربی نزد هواداران کشورمان می‌تواند نقش بسزایی در موفقیت آتی تیم ملی برای راهیابی به جام جهانی داشته باشد.
در هر صورت امیدواریم با یک برنامه ریزی منسجم و حمایت تمامی اهالی فوتبال، تیم ملی بتواند جواز حضور در جام جهانی ‪ ۲۰۱۰‬آفریقای جنوبی را بدست آورد.

دسته ها : اخبار ورزشی
پنج شنبه سوم 2 1388
X